گاهی پیش می آید که به یک ترجمه فوری و با کیفیت نیاز پیدا می کنید. در چنین مواقعی باید یک مترجم حرفه‌ای پیدا کنید تا متن زبان اصلی خود را به او بسپارید و با خیالی آسوده منتظر باشید تا ترجمه مورد نظر را در اسرع وقت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. در بسیاری از مراکز ترجمه، این کار توسط افرادی متخصص و حرفه‌ای انجام می‌شود و سفارش شما در مدت زمانی کوتاه با بهترین کیفیت آماده خواهد شد.

چه زمان به ترجمه فوری نیاز داریم؟

گاهی امکان دارد کارها به صورتی پیش بروند که حتی با وجود برنامه ریزی دقیق باز هم کاری فوری پیش آمده و نیاز باشد که کارها با سرعت بیشتری انجام شوند. به خصوص در زمان هایی که وقت سفارت دارید و تازه متوجه می شوید که باید مدرک یا مدارکی را ارائه بدهید و یا متوجه تاریخ انقضاء ترجمه ای که در دست دارید نشده اید . وقتی که زمان کمی در اختیار دارید و باید مدرک یا متنی را به زبان دیگر ترجمه کنید می‌توانید از خدمات دارالترجمه فوری تابان ترنسلیت استفاده کنید. با سپردن ترجمه خود به دفتر ترجمه رسمی تابان، هرگونه مدرک، مقاله تخصصی یا غیرتخصصی توسط مترجمین حرفه‌ای به زبان مورد نظر شما با بهترین کیفیت ترجمه خواهند شد.

کار ترجمه معمولا به دو صورت رسمی و غیر رسمی برای انواع متون انجام می‌شود. ترجمه اسناد و مدارک در دسته ترجمه‌های رسمی و ترجمه متون عادی و غیر رسمی، در دسته ترجمه‌های غیر رسمی دسته بندی می‌شوند. اهمیت انواع رسمی در این است که در مدارک و اسنادی که نیاز به برگردان به زبان دیگری دارند، تمامی جزئیات بایستی کلمه به کلمه ذکر شده و تمامی اعداد و ارقام با دقت در متن ترجمه شده درج شوند.

اگر مدت زمان کوتاهی برای تحویل یک مقاله یا تحقیق دارید و وقتتان به قدری محدود است که قادر نیستید متن را به تنهایی ترجمه کنید، بهترین کار این است که کار را به تیم ترجمه دارالترجمه تابان بسپارید. تفاوتی ندارد که فایل مورد نظر شما چه مدرک یا سندی باشد، هر زمان که به ترجمه نیاز داشته باشید می‌توانید سفارش خود را ثبت کرده و ترجمه‌ای باکیفیت را با قیمتی مناسب تحویل بگیرید.

باید به این مسئله نیز توجه کنید که کیفیت ترجمه فوری هیچ تفاوتی با سایر ترجمه‌ها ندارد اما از نظر قیمت با هم تفاوت دارند. در ادامه مطلب بیشتر در مورد تمام این موارد صحبت خواهیم کرد.

ترجمه فوری | دارالترجمه فوری | تابان ترنسلیت

مهمترین ویژگی‌ها و مزایای ترجمه فوری

همانطور که اشاره کردیم ترجمه فوری با ترجمه عادی از چند جهت دارای تفاوت‌هایی است. ترجمه فوری ویژگی‌های مختص خود را دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • مدت زمان انجام و تحویل ترجمه فوری بسیار کمتر از ترجمه عادی بوده و با توجه به تعداد کلمات متن مورد نظر مشخص می‌شود.
 • به دلیل کاهش مدت زمان تحویل، هزینه تحویل فوری در مقایسه با حالت عادی کمی بیشتر بوده و مترجم مبلغ بیشتری را برای انجام این کار دریافت می‌کند.
 • ترجمه فوری تنها برای متون فارسی به انگلیسی یا بالعکس قابل انجام نیست بلکه برگردان متون به زبان‌های دیگر از جمله عربی، ترکی، آلمانی و فرانسوی نیز به صورت فوری و در کمترین زمان ممکن قابل انجام است.

نکته مهم: شاید این مطلب را بارها و از افراد مختلف شنیده باشید که بهتر است برای افزایش سرعت خود در برگرداندن متنی از یک زبان به زبان دیگر، از برنامه‌ها و سایت‌هایی که این کار را به صورت رایگان انجام می‌دهند استفاده کنید. اما چیزی که در اینجا اهمیت پیدا می کند، این است که در صورت ترجمه متون با استفاده از هر گونه ماشین ترجمه، جمله بندی‌ها، اصطلاحات و بسیاری از نکات ظریف ویرایشی و نگارشی در متن شما با مشکل ثبت خواهد شد. تنها در صورتی متنی بی عیب و نقص تحویل خواهید گرفت که کار ترجمه متون خود را به یک مترجم کاربلد و حرفه‌ای بسپارید.

آیا می‌توان برای مقالات تخصصی به ترجمه فوری اعتماد کرد؟ 

جالب است بدانید که ترجمه فوری تنها برای متون عمومی نیست. شما برای ترجمه هر متنی می‌توانید از این نوع خدمات استفاده کنید. تفاوتی ندارد که متن شما تخصصی باشد یا غیر تخصصی، مهم انجام کار توسط افراد خبره در این کار است. حتی مقالات علمی و تخصصی نیز به بهترین شکل ممکن ترجمه خواهند شد. ترجمه متون تخصصی توسط افرادی انجام می‌شود که با اصطلاحات و کلمات تخصصی حوزه مورد نظر آشنایی داشته باشند و بتوانند مفاهیم را به درستی به زبان مقصد ترجمه کنند. در نهایت خیالتان آسوده باشد زیرا در دارالترجمه فوری تابان، ترجمه متون شما با بهترین کیفیت انجام خواهد شد.

در چه مورد می‌توان از ترجمه فوری استفاده کرد؟

سفارش شما به هر شکل که باشد توسط مترجمین متخصص و حرفه‌ای و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ترجمه خواهد شد. بنابراین تنها کافی است تا فایل متن مورد نظر خود را برای کارشناسان و مترجمین ما ارسال کرده و فایل نهایی را دریافت نمایید. از جمله مواردی که می‌توانید برای برگردان فوری آنها از خدمات ترجمه فوری تابان استفاده نمایید، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ترجمه تمامی مقالات و متون علمی و ادبی
 • ترجمه انواع کتاب (علمی، داستانی، ادبی، هنری و غیره)
 • ترجمه انواع فایل‌ صوتی و تصویری و زیرنویس فیلم‌ها (آموزشی، سرگرمی، مستند و غیره)
 • ترجمه انواع سایت و هر نوع نوشته در فضای مجازی
 • ترجمه انواع بروشور، نشریه و کاتالوگ در تمامی زمینه‌ها و حوزه‌ها

لازم به ذکر است که از این خدمات می‌توان برای ترجمه انواع مدارک رسمی نیز استفاده کرد. ترجمه انواع مدارک هویتی از جمله شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه، گذرنامه و … برای دریافت تایید از دادگستری و وزارت امور خارجه نیز در اسرع وقت انجام خواهند شد. از دیگر مدارکی که در مدت زمان کوتاهی قابل ترجمه هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک تحصیلی و زیر نمرات دانشگاهی
 • تقدیرنامه
 • دانشنامه
 • اسناد ملکی و ثبتی
 • اجاره نامه
 • انواع گواهی اشتغال به کار یا تحصیل
 • لیست بیمه و سایر اسناد شغلی
 • مدارک شرکتی و اساسنامه‌ها

در صورتی که حجم متونی که برای ترجمه ارسال شده زیاد و مدت زمان لازم برای تحویل آنها کوتاه باشد، متن بین چند مترجم تقسیم می‌شود تا سفارش در زمان مورد نظر آماده شود

هزینه ترجمه فوری چقدر است؟

همانطور که در بخش‌های قبل به آن اشاره شد، هزینه ترجمه یک متن با توجه به مدت زمانی که مترجم برای تحویل آن وقت دارد تعیین خواهد شد. بدین ترتیب، ترجمه فوری با زمان محدود برای تحویل، طبیعتا هزینه بیشتری نسبت به مدت زمان معمول برای تحویل یک فایل خواهد داشت. البته در این میان موارد دیگری نیز در تعیین قیمت ترجمه دخیل هستند که مهمترین آنها عبارتند از:

 • تعداد صفحات و در نتیجه تعداد کلمات متن
 • تخصصی یا عمومی بودن متن و میزان تخصصی بودن آن
 • نوع متن (مقاله یا متون عادی یا کتاب)
 • رسمی یا غیر رسمی بودن متون
 • میزان تخصص و حرفه‌ای بودن مترجم

هر یک از موارد فوق، می تواند تا حدود زیادی بر روی قیمت نهایی دستمزد مترجم تاثیر بگذارد. البته اغلب موسسات و مجموعه‌ها برای انجام این کار دارای تعرفه‌های مشخص هستند. بنابراین چنانچه از تعرفه‌های موجود برای کار ترجمه و به ویژه ترجمه فوری مطلع نیستید، مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. یک تماس ساده کافی است تا علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، خدمات مورد نیاز خود را نیز در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت دریافت نمایید.